Kurumsal

İzmir de artık Dolmuş TV var !  İzmir’deki Dolmuş’larda, değerlendirilmeyen ciddi bir reklâm mecrası fark eden İzmirli iki genç girişimci, Dolmuş TV adını verdikleri projeleriyle firmaların alternatif reklâm tercihi oluyor…

Gün geçmiyor ki, yeni projelere tanık olmayalım. İşte onlardan biri de Dolmuş TV… İzmir’de yaşayan iki genç girişimci Yunus Ükrek ve Savaş Durucan’ın, 1 Ağustos 2011 tarihinde resmen hayata geçirdikleri proje kapsamında dolmuşlarda kapalı devre televizyon yayını yapılıyor.

Blue Box Medya bünyesinde hayat bulan projenin fikir sahiplerinden Yunus Ükrek; “ Dolmuş Tv projesini pilot uygulama olarak 60 dolmuşta başlattığımızda bu kadar hızlı kabul göreceğini tahmin etmiyorduk. Ama kısa zamanda, ekranlarımızın olduğu dolmuşlardaki yolculardan çok güzel tepkiler aldık. İnsanlar, daha önce yolculuk ederken sıkıldıklarını ama Dolmuş TV sayesinde yolculuktan keyif aldıklarını dile getiriyorlar. Reklâm veren firmalar da, kısa sürede müşteri geri dönüşü elde ettikleri için bu uygulamamızdan dolayı bize teşekkür ediyorlar” dedi.

İzmirliler uygulamadan mutlu İzmir’in çeşitli güzergâhlarındaki 60 dolmuşta, şoförlerin hemen arkasında, yolcuların tamamının net bir şekilde görebileceği ekranlarda, firmaların duyurularını yayınladıklarını dile getiren projenin ortaklarından Savaş Durucan ise; “ Projemiz sayesinde İzmir’li vatandaşlarımız, İzmir’deki birçok güncel kampanyadan haberdar oluyor, çeşitli fırsatları yakalama şansı buluyor” dedi.

 Yakında Dolmuş Sayısı 150’ye çıkacak

Daha önce www.sanalsirket.com projesini de başarıyla gerçekleştirdiklerini ve halen Türkiye’deki birçok firmanın ve müşterinin tercih ettiği firma rehberi konumunu koruduklarını dile getiren Yunus Ükrek; Dolmuş TV bizim için çok ciddi bir adımdı ve şu ana kadar alnımızın akıyla bu işi gerçekleştiriyor olmak bizim için son derece gurur verici bir tablo.  Projemiz her geçen gün ivme göstererek büyüyor. Talepler olduğu için farklı güzergahlardaki bir çok dolmuşa sistemimizi entegre etmek için çalışmalarımızı tamamladık. Yakında 150 dolmuşta Dolmuş TV yayınları seyredilmeye başlanacak. Amacımız İzmir’de tam anlamıyla başarılı olduktan sonra birçok ilde aynı uygulamamızı devam ettirmek” dedi.

Ölçülebilir reklâm olduğu için tercih sebebi Dolmuşlara binen yolcuların, günlük, haftalık ve aylık olarak istatistiklerini net bir şekilde tuttuklarını dile getiren Savaş Durucan; ‘Firmalar açısından verdikleri reklâmların ölçülebilir olması çok önemlidir, Dolmuş TV birçok reklâm mecrasına göre hem çok ekonomik hem de ölçülebilir’ ifadesini kullandı.

 Prodüksiyon ve yasal izinler Dolmuş TV’den Proje sahiplerinden Ükrek; Dolmuş TV’de yayınlanan tüm produksiyonları biz hazırlıyoruz. Belediye izni ve yasal vergileri biz ödüyor ve takip ediyoruz. Firmalara ekstra bir masraf ve zaman kaybı yaşatmıyoruz’ dedi.

www.blueboxmedya.com ve 0232 344 44 41 numaralı telefondan Dolmuş TV hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek mümkün…

Bültenimize Kaydolun

Yeni çalışmalarımızdan faydalanmak için
bizlere e posta adresinizi bırakın.